Látky

Látky

Vybrat si látku na záclony není velmi jednoduchý úkol. Musíte brat v úvahu mnoho faktorů – stylu místnosti, barevné provedení nábytku, stěn a dekorativních předmětů, osvětlení, oblast, umístění po stranách světa  a samozřejmě zvyky vlastníků. Velmi rádi Vám to pomůžeme zjistit.
V našem studiu najdete dekorační  látky na záclony a závěsy různé cenové kategorie — od levných až po exkluzivní, různého designu, barevného provedení, textury a složení. Pracujeme přímo z výrobci látek, proto se ručíme za kvalitu a rychlost vyřízení objednávky. Téhle a mnoho dalších dekoračních látek,vzoru a odstínu najdete v naším studiu.

Voálové,organzové a crachované záclony

Voál je jeden z nejzákladnějších typů záclon. Voál je relativně hustě tkaná hladká záclona, má však hrubší strukturu než organza. Je méně průhledná než organza, zato je však výhodnější na údržbu. Nepůsobí tolik luxusním dojmem jako organza, ale přesto je v současné době zejména pro svou praktičnost jedním z nejpoužívanějších druhů záclon.

Různobarevné záclony – organzy jsou nejluxusnějším typem záclon. Organza je tkaná velmi hustě z jemných vláken, látka však zároveň zůstává průhledná. Působí velmi lehce a vzdušně.

Crashované záclony jsou už z výroby mírně zvrásněné. Protože se nemusejí – a mnohdy ani nesmějí žehlit, neboť by ztratily svůj typický pomačkaný vzhled, jsou na údržbu velmi praktické. Crashované záclony patří svým způsobem k záclonové klasice. Nejde o extrémně moderní typ dekorací, nicméně stále existuje velká skupina lidí, kteří dávají přednost právě tomuto nadčasovému stylu.

Vyšívané záclony a závěsy.

Vyšívané záclony působí velmi zdobně, proto se využívají spíše do klasičtějších interiérů. Kdysi patřily vyšívané záclony mezi velmi luxusní zboží, v poslední době už se stávají cenově dostupnějšími. Výšivky většinou bývají na voálu nebo na jemné síťovině, která působí ještě luxusnějším dojmem. Výšivky se nacházejí buď jen u dolního okraje záclony a směrem nahoru pak už pokračuje jen hladká tkanina, nebo mohou být na zácloně rozmístěny celoplošně.

Moderní záclony a závěsy.

Moderní přírodní styl je jeden z nejluxusnějších a nejvíce trendy stylů moderní doby. Dekorační látky s přírodním vzhledem působí mimořádně moderně a nadčasově.  Ačkoliv tyto dekorační látky působí velmi přirozeně a neokázale, mezi znalci se řadí k nejžádanějším a užívají si zasloužený obdiv a respekt.

U tohoto stylu jde především o přírodní vzhled materiálů. Spadají sem jednak materiály vyrobené z čistě přírodních vláken, ale také látky směsové nebo i z umělých vláken, u kterých však dominuje přírodní vzhled. Tabu pro tento styl nejsou ani vyšívané závěsy, i ty by ale měly působit velmi přirozeným dojmem.

Přírodní závěsy

je příjemnou alternativou k novodobému modernímu stylu, neboť – pokud se použijí skutečně kvalitní materiály – vyznívá velmi luxusně a umí působit dojmem nedbalé elegance. Zároveň na naše smysly působí velmi přirozeným, čistým a útulným dojmem.

 Záclony a závěsy s květinovým vzorem.

Romantický styl zřejmě nejspíš osloví slečny a dámy všeho věku. Je celkově něžný, měkký a útulný, poskytuje pocit bezpečí, zázemí a klidu. Typické pro tento styl jsou květinové vzory, ty ale vůbec nejsou podmínkou úspěšného řešení romanticky pojatého interiéru. Naopak příliš mnoho květů by mohlo působit přeslazeně. K romantickému stylu se velmi hodí bílý či světlý nábytek, různé proutěné doplňky a pastelové barvy. Nic z toho ovšem není jednoznačnou podmínkou.

Květinovým a přírodním vzorům prospěje kombinace s proužky, káry a jednobarevnými látkami. Stylové jsou i různé tečky a puntíky a fantasticky zde vyniknou vyšívané závěsy. Romantický styl by měl celkově působit měkce a optimisticky, čemuž by měla odpovídat i použitá barevná škála, proto se spíše vyvarujeme příliš tmavých a vykřičených barev. Obzvlášť hezky tomuto stylu sluší řasení závěsů na romantické vlámské sklady a slušet sem budou i římské rolety. Obávat se však nemusíte ani ostatních typů řasení. U garnýží< volíme spíše zaoblenější tvary. Není třeba se vyhýbat ani různým volánům a pelmetům – k ozdobným prvkům je ale nutné přistupovat s mírou, aby výsledek nebyl příliš „přeslazený“.

Luxusní záclony a závěsy.

Ferrari mezi závěsovými materiály jsou jednoznačně hedvábné závěsy. Patří mezi nejexkluzivnější zboží na trhu. Mezi hedvábnými látkami na závěsy pak vládne vyšívané hedvábí. Čistě přírodní materiál dává pocit naprosté výjimečnosti. Estetický zážitek z těchto mimořádných dekoračních látek však podtrhuje i způsob jejich ušití. Kvůli kráse i kvůli ochraně jemného materiálu proto hedvábné závěsy podšívkujeme. Pro ty nejnáročnější zákazníky navíc někdy mezi hedvábí a podšívku vkládáme ještě střední textilní vložku. Docílíme tím zvětšení objemu závěsů, čímž působí ještě honosněji. Takto vypracované závěsy pak působí skutečně exkluzivně a naprosto výjimečně.

Přírodní záclony a závěsy.

Tyto látky na závěsy jsou vyrobeny buď z přírodních materiálů, nebo přírodní materiály vzhledově připomínají. Přírodní závěsy se obzvláště hodí do rustikálních interiérů a budou se líbit všem, kdo mají rádi přírodní vzhled. Tyto závěsy mnohdy bývají vyrobeny ze směsi bavlny či lnu a polyesteru. V tom případě jim přírodní vlákna dodávají naturální vzhled a příměs polyesteru pro tyto závěsy zaručuje jejich jednodušší údržbu a větší odolnost a trvanlivost.

Dětské látky.

I děti potřebují kvalitní stínění – aneb jak na dětské záclony a závěsy.

Krásné záclony a závěsy pomohou dětem rozvíjet estetické cítění.

Stejně důležité, jako vybavení dětského pokoje odpovídajícím nábytkem, je důležitý i vhodný výběr stínění do dětských pokojů. Využít se dají záclony a závěsy, ale také třeba římské rolety nebo další typy stínění. Příjemné a útulné prostředí je pro harmonický rozvoj dětské duše nesmírně důležité. To, v čem dítě vyrůstá, mu poskytne základ pro jeho estetické cítění a vnímání krásy po celý jeho další život.

Pestré záclony a závěsy: Co se vlastně těm dětem líbí?

Každý věk si žádá své. Vkus i potřeby dětí a mladých lidí se postupně mění a vyvíjejí – a to pro dospělé občas velmi nečekaným směrem. V praxi se například často setkáváme s tím, že malé holčičky a kluci odmítají záclony a závěsy s pohádkovými motivy a různými pajduláčky, autíčky a podobně. Je to jednoduše proto, že se jim pohádkové motivy zdají příliš dětské – a oni by už tak rádi byli velcí! 🙂 Naopak dospívajícím slečnám se právě dětské motivy mnohdy velmi líbí – protože jsou roztomilé. Rozhodně proto není od věci se při výběru dekorací do dětských pokojů svých ratolestí zeptat, co se jim líbí a co by chtěli – a ponechat jim při výběru záclon a závěsů určitý prostor.

Záclony a závěsy s postavičkami: Aby veselých motivů nebylo příliš…

Záclony a závěsy s dětskými motivy si u nás můžete vybrat ze široké nabídky. Využití výrazných dětských motivů na zácloně, závěsu nebo římské roletě se rozhodně není třeba obávat – v dětských pokojích vypadají hezky a svěže a děti je mívají rády. Při výběru těchto pestřejších materiálů je však vhodná mírná opatrnost, aby při zkombinování více různých vzorů a barev pokoj ve výsledku nepůsobil přeplácaně.

Obecně se záclony a závěsy s dětskými motivy hodí spíše k jednodušším tvarům. V těch dětských pokojích, které jsou vybaveny například pestrým kobercem nebo jinými výraznými doplňky, pak bývají stylově vhodnější spíše jednodušší záclony, závěsy a římské rolety – například s barevnými tečkami nebo jiným jednoduchým zdobením. I těch nabízíme obrovský výběr.

Čalounické látky, látky na potahy.

V naší kategorii Potahové látky nabízíme široký sortiment látek, určených k čalounění sedacího nábytku. Zajímavé a moderní barvy pro potahové látky ve spojení s širokou nabídkou barev moření dřeva umožňují opravdu individualní sestavení vašeho požadavku na sedací nábytek.

Zajímavá je kategorie Potahové látky určené k barevným kombinacím. Použitím těchto předdefinovaných látek, sladěných do stejných barev, můžete vytvořit opravdu zajímavé designové variace.

Potahové látky nabízíme k prodeji samostatně i jako metráž>.

Látky na přehozy