Dětské látky

detske latky

Dětské látky

Nemalou pozornost je třeba věnovat také výzdobě dětského pokoje. Závěsy do dětského pokojíčku jsou dekorativní a praktickou ozdobou. Místo klasických záclon můžeme použít Dětské látky na záclony.

Kompletní kolekce látek prezentovaná v našem showroomu!

Použití dětských látek

Pro dětské látky jsou charakteristické pestré barvy a vzory různých postaviček z pohádek či zvířátek, květinek, autíček. Dětské látky se hodí jako závěsy do dětského pokoje i jako přehoz či ložní prádlo. Časté využití najdou jako dětské závěsy a záclony.

Mezi velmi moderní dětské látky patří záclony metráž s různými květinkami a sluníčky. Do dětského pokojíčku se hodí také záclony se zvířátky a postavičkami z pohádek.

Jak vybrat závěsy do dětského pokoje

Dětské závěsy mohou být jednobarevné, avšak nemusí být. Pokud vyberete vhodný vzor, který ladí s interiérem dětského pokojíku, závěs se zvířátky, kytičkami a dalšími dětskými motivy působí naopak velmi útulně a příjemně.

Dětské závěsy a záclony jsou součástí interiéru dětského pokojíku. Navíc pomohou vašim dětem rozvíjet estetické cítění.

Jaké jsou ideální dětské závěsy do pokojíčku? Výborným typem stínění jsou římské rolety, mohou to být i klasické závěsy. Důležité je, aby nejen stínily, neméně důležité je, aby vytvářely příjemné a útulné prostředí, které je potřebné pro rozvoj dítěte.

Pestré ano, ale ne příliš

Děti mají rády pestré barvy, je však třeba dávat pozor na to, aby pestrých a veselých motivů nebylo příliš. To by naopak působilo značně disharmonicky a přeplácaně.

Záclony a závěsy s dětskými motivy se hodí k jednodušším tvarům. Zatímco do dětských pokojíků s pestrým kobercem a dalšími výraznými doplňky jsou vhodné jednobarevné záclony a závěsy.  Jejich barva by měla být pastelová. Vhodné jsou teplé barvy, jako je žlutá, oranžová, béžová. Vhodným doplňkem je i krémově bílá barva nebo světle modrá.

Studené barvy, jako je modrá, fialová by měly být pouze doplňkem. Tmavé barvy působí ponuře, proto by měly být zastoupeny pouze v malém množství.

Je  třeba opatrnosti i s volbou barev jako je červená nebo zelená či růžová. Červená barva sice dodává energii, avšak příliš velké množství této barvy působí agresivně.

Zelená barva je výborná, pokud ovšem zvolíte správné odstíny, které spolu ladí. Růžová barva je sladká, nemusí se však vašemu potomku líbit. Ne každé holčičce, o chlapečcích nemluvě, se líbí větší množství růžové barvy.