rimske zavesy na miru

Římské rolety

Římské rolety

Římské rolety jsou stále častější součástí interiérů. Velkou oblibu získaly díky jednoduchému vzhledu, variabilitě a eleganci. Mohou nahradit rolety, mohou posloužit i jako záclony či závěsy. Vyznačují se vzdušností, romantikou, elegancí i univerzálností. Jsou vhodné do každé místnosti, do kuchyně, do pracovny, obývacího pokoje, ložnice i dětského pokoje.

Římské rolety – elegantní a praktické spojení rolety a záclony

Římská roleta spojuje eleganci záclony či závěsu a praktičnost běžné rolety. Na rozdíl od běžných, klasických rolet vytváří elegantní vlnky. Římská roleta vám může posloužit i jako závěs.

Římská roleta může být upevněna nejen na okna. Může být upevněna ke stropu i na zeď. Na svém místě ji drží dvě dřevěné tyčky, které jsou k ní připevněny.

Na římskou roletu lze použít látky určené na záclony i látky pro lehčí závěsy a dokonce i dekorační látky pro těžší závěsy.

Kritéria pro výběr římských rolet jsou nejen rozměry, materiál, barva a vzor. Římské rolety vybíráme také podle typu propustnosti světla. Podle tohoto kritéria si můžete zvolit transparentní (průhledné) rolety, dymout (polopropustné) či blackout (zatemňovací) rolety.

Můžete si vybrat z pestré nabídky různých typů římských rolet, rovněž si můžete u nás koupit dekorační látku. Naše profesionální švadleny vám z ní rády ušijí římskou roletu podle vašich představ.

V případě vašeho zájmu vám v našem studiu podšijeme římskou roletu. Podšití chrání dekorační látku před UV zářením, zajišťuje akustiku, zateplení i požadovanou průsvitnost.

Jak vybrat římské rolety

Při výběru římských rolet nehledíme pouze na způsob ovládání, materiál, barvu a vzor dekorační látky. Neméně důležitý je způsob instalace, avšak nejdůležitějším kritériem výběru je její ušití a způsob skládání, který  s ním souvisí.

Ušití jím totiž dává požadovaný tvar a působí požadovaný efekt  Pokud si u nás koupíte dekorační látku, rádi vám ušijeme římské rolety podle vašich představ.

Ušití římských rolet se na první pohled zdá jednoduché. Opak je však pravdou, proto jejich ušití nechte raději na našich profesionálních švadlenách.

Římská roleta do kuchyně

Římská roleta do kuchyně vám poslouží jako záclona a současně i jako roleta. Je však třeba vybrat takový druh dekorační látky, díky němuž bude skrz zataženou římskou roletu do kuchyně pronikat světlo, a současně vaši sousedé do vaší kuchyně neuvidí. K tomuto účelu se nejlépe hodí průsvitná neprůhledná látka.

Římská roleta do kuchyně bude slušet vaší kuchyni, podobně jako klasická záclona. Na rozdíl od ní však zůstane déle čistá.