hlinikove kolejnice

Hliníkové kolejnice

Hliníkové kolejnice

Garnýže v provedení hliníkových kolejnic jsou díky své pružnosti a přizpůsobivosti velmi oblíbené. Mají své nezastupitelné místo v interiérech s arkýři, různými oblouky a šikminami, do nichž je třeba vést záclony a závěsy. Chcete-li nenápadné garnýže, které jsou téměř neviditelné, hliníkové kolejnice budou správnou volbou

Proč si vybrat

hliníkové kolejnice

Elegance spojená s odolností – to jsou hliníkové kolejnice. Hodí se pro záclony, pro lehké, středně těžké a dokonce i velmi těžké závěsy.

Díky své schopnosti co nejlépe využít daný prostor jsou nepostradatelné pro arkýře, oblouková okna, šikmá okna, stropní okna, velká prosklená průčelí, okna atypických rozměrů a tvarů či nepravidelné stěny. Pro hliníkové kolejnice není žádný tvar nemožný ani žádné okno příliš velké.

Existuje mnoho typu hliníkových kolejniček, můžeme je montovat do stropů, do stěny a dokonce i našikmo. V každém případě jsou velmi nenápadné a současně elegantní i decentní.

Rozhodnete-li se pro hliníkové kolejnice, můžete vybírat z pestré nabídky různých  typů kolejnic, jako jsou například jednodrážkové, dvoudrážkové kolejnice, kolejnice bez drážky či s přesahovou drážkou, kolejnice se suchým zipem s různým typem ovládání. Na výběr jsou hliníkové kolejnice ovládané provázkem, šňůrkou, elektrické s motorem, který se ovládá pomocí vypínače.

Hliníkové kolejnice s motorem Praha

Hliníkové kolejnice na strop

Hliníkové kolejnice na strop jsou oblíbenou variantou uchycení záclon i závěsů do oken i dveří. Závěsy můžeme použít také na rozdělení jedné velké místnosti na dvě menší.

Máte ve vašem bytě či domě nízké stropy? Správnou volbou jsou hliníkové kolejnice na strop. Tyto kolejnice se montují přímo na strop, díky tomu ho na rozdíl od klasických garnýží opticky nezmenšují. Zachovají jeho původní rozměry, v některých případech ho dokonce opticky zvětší.

Kolejnice na šikmá okna

Tradiční garnýže se umísťují nad okno nebo nade dveře. Je-li vaše domácnost vybavena šikmými či jinak atypickými okny, s tradičními garnýžemi nepochodíte. Ke slovu přicházejí kolejnice na šikmá okna.

Při výběru kolejnic by neměla být rozhodujícím faktorem cena. Kolejnice mají totiž neomezenou životnost a současně jsou doplňkem interiéru, se kterým by měly harmonicky ladit.

hlíníkové kolejnice na strop, šíkmé okna

kolejnice na šíkmé okna

Ohnuta kolejnice na miru

Zamereni_kolejnice_s_ohybem

zamereni_kolejnice_s_ohybem

Moderní hliníkové kolejnice. Jedno a dvou kolejnicové garnýže na zeď nebo strop.